מחזור 5#

מרכז היזמות הטכנולוגי של עיריית הרצליה כולל מרחב עבודה לסטרטאפים, פלטפורמה למיטאפים והאקתונים ואת האקסלרטור העירוני הראשון בישראל. מרכז השלטון המקומי והחברה למשק וכלכלה זיכו את ה – HAC  בפרס החדשנות בשנת 2017 על פעילותו היזמית והפורצת דרך.

הסטרטאפים המשתתפים באקסלרטור נהנים ממרחב עבודה מקצועי בליווי מנטורים מובילים בתחומם, גישה למאגר הנתונים העירוני, חיבור לבעלי תפקידים מרכזיים ורלוונטיים בעירייה והזדמנות לבצע פיילוט במתקני העירייה ובמרחב העירוני של הרצליה. עשרים סטרטאפים השתתפו בשלושה מחזורים של האק עד היום, מתוכם תשע חברות עדיין פועלות וחלקן אף פרצו לשווקים בינלאומיים ותורמות כל אחת בתחומה לקידום החדשנות במרחב האורבני בישראל ובחו"ל. 


הפוקוס

ערים חכמות, מדיקל או התניידות חכמה.


קהל יעד

האקסלרטור מיועד ליזמים עם חזון טכנולוגי, יכולות פיתוח, שיווק ותכנות.  מספר המקומות המקסימלי בתכנית הוא 20 יזמים ויזמיות. ההרשמה פתוחה לצעירים בגילאי 21 ומעלה ומיועדת למיזמים בשלב מוקדם, טרום השקעה ממשקיע מוסדי. אופי המיזם חייב להיות חוקי ומוסרי. הדגש הוא על יזמים איכותיים, עם רצון, תשוקה, יכולת ומחויבות למטרה. עדיפות תינתן לתושבי הרצליה.


יתרונות התכנית

החברות שיבחרו ישתתפו בתכנית אקסלרציה ייחודית שתנוהל במסגרת האקסלרטור העירוני – HAC. במסגרת זו יבחרו המנטורים הדרושים והרלוונטיים, תבנה תכנית העבודה, ייקבע משך התכנית ואופן הפיקוח והליווי למשתתפי התכנית והפרמטרים להצלחה. בנוסף, ה- HAC יקשר בין מקבלי ההחלטות הרלוונטיים בעירייה למשתתפי התכנית ושותפיה וכן לכל מעגל ידידי ה- HAC ובכלל זה חברות מובילות, משקיעים, קרנות הון סיכון ואנג'לים. חלל ה- HAC  והתשתית במקום ישמשו את הסטרטאפים לעבודה השוטפת.


פרטים אודות התוכנית

התכנית אורכת כ-5 חודשים, עם תמיכה מקצועית בלתי מתפשרת של מנטורים מובילים וחיבורים לחברות בתחומים שונים על פי הצורך. במהלך המחזור, היזמים יחדדו את הרעיון, יבצעו בדיקות לטכנולוגיה העומדת בבסיס הפתרון, יגבשו את המודל העסקי, יבצעו חקר שוק, יתרגלו שיח עם משקיעים ויצרו DEMO בסוף התהליך. אף לא רק זאת, היזמים יזכו להבין מהשטח את האתגרים
החודש הראשון כולל פגישות היכרות ואוריינטציה עם בכירי העירייה, יזמים מצליחים, מיטאפים בנושאים שכל יזם חייב להכיר וסדנאות חשובות. במקביל היזמים מתמקדים בפיתוח וביישימות של הפתרון הטכנולוגי.
החודש השני מתמקד במודל העסקי, UXI ועבודה אינטנסיבית עם מנטורים.
החודש השלישי מוקדש לכל האספקטים של שיווק ו- GO TO MARKET כולל הכנה אינטנסיבית לפיץ' בפני משקיעים.
המחזור מסתיים ב- DEMO DAY בפני משקיעים ולקוחות פוטנציאליים.
 תהליך ההרשמה: מילוי טופס אונליין המהווה סינון ראשוני, בשלב השני ראיון אישי קצר ולבסוף החלטה ע"י ועדת קבלה. יתכן כי לתהליך הסינון במחזור מסויים יתווספו תהליכי מיון נוספים.


דרישות ותנאי קבלה:
  • מיזם אשר נמצא בשלב מוקדם וטרם גייס השקעה ממשקיע מוסדי.
  • 100% מחויבות למיזם- היזמים צריכים להיות זמינים לישיבה במרכז מינימום ארבעה ימים בשבוע, בכפוף לשעות פעילות המרכז.
  • אופי המיזם צריך להיות טכנולוגי, חוקי ומוסרי.
  • החל מגיל 21 ומעלה.
  • צוות.
  • מפתח אחד לפחות בבצוות.
  • נכונות לעבודה במשרה מלאה על המיזם.
  • עמידה ביעדי התכנית ובלו"ז.
  • דמי השתתפות של 140 ₪ לחודש עבור כל יזם לתקופה של 5 חודשים.
  • החלטת ועדה על פי מילוי שאלון וראיון קבלה - עדיפות למיזמים עירוניים.


מחזור #4 - IoT ותקשורת בערים חכמות בשיתוף עם סלקום

מחזור #3 - ביטחון בעיר חכמה בשיתוף עם משטרת ישראל

מחזור #2 - התמקד בעיר חכמה

מחזור #1 - התמקד בעיר חכמה